Преди да се обединим трябва да се разединим от Мафията , от престъпната олигархична система и нейните слуги , защото трябва да се обединим около ценностите на човещината , справедливостта , разума , демокрацията . Това е трудната задача за истинските политици , които са още толкова малко в България .
Но старателно се пропуска много интересната политическа кариера на ректора в началото на века като част от Кошлуковото Ново време, което само по себе си не се нуждае от пояснение. Дано не се окаже в един момент, че академичната е функция на политическата кариера.
Сега вече наясно ли сте защо рекотрът на ректорите е влязъл в политиката ? Той не е излизъл от нея защото у нас всичко е политика включително постове и хранилки .
Evgeni Kanev
Гледам, че вече новият слоган “обединение” на нацията е спуснат ведно с опорни точки, за да направят стартов бустер на кандидата за президент на ГЕРБ.
Основната идея е проста: Радев разделя нацията, а Герджиков ще я обединява и успокоява. С каква кауза влиза в политиката не е ясно, защото целта е да се продаде най-вече поста ( “ректор на ректорите”) на гласоподавателите, които не искат промяна и са доволни от статуквото.
Всъщност, когато някой иска да запази властта си, той винаги говори за национално обединение без да споменава, че става дума за обединение около него и статуквото, което представлява. Днес малцина сигурно си спомнят, че в навечерието на първите избори през 1990 г подобна формула за обединение за мир беше измислена от БСП и лансирана от председателя-президент Петър Младенов. Всички участници в предстоящите избори бяха поканени да подпишат някаква декларация, чийто подтекст трябваше да гарантира, че реалната власт на БСП няма да бъде пипана в случай, че загубят политическата власт. Тогава опозицията от СДС - представена нарочно като само една от 30 партии - обаче отказа да я подпише. Подобен рефрен имаше и във втората кампания на Първанов и кампаниите на БСП, когато вече е във властта. Сега виждаме ГЕРБ в тази роля.
Същата е и целта на сегашния слоган - да се обединим около реално ГЕРБ и да се успокоим - в смисъл, да забравим грабежа и опоскването на държавата.
Дежурните -лози започнаха вече да градят имиджа на президента - обединител в контекста на Царя Обединител, сякаш става дума за същото обединение. Акцентът е върху опита му на сегашния пост и академичната му кариера. Но старателно се пропуска много интересната политическа кариера на ректора в началото на века като част от Кошлуковото Ново време, което само по себе си не се нуждае от пояснение. Дано не се окаже в един момент, че академичната е функция на политическата кариера.
Така в продължение на вчерашния ми пост на практика на избирателите ще бъдат предложени две кандидатури с кауза за промяна и една, която е срещу промяната на съдебната власт под слогана за обединение.
Cherche Le DPS.
Няма коментари:
Публикуване на коментар